Rovnou na obsah Rovnou na menu
Město Sázava
Sázava

Podívejte se: V Benešově vylepšili vánoční strom, ozdoby si tentokrát zapůjčili

Datum: 3. 12. 2023

Trh, kulturní program, stánky s dobrotami i kýči a nakonec rozsvícení vánočního stromu. Takové bylo na benešovském Masarykově náměstí nedělní odpoledne 3. prosince. Ten nebyl vybraný náhodně, neboť to současně byl také první advent.

Benešovské Muzeum umění a designu vystavuje novoročenky ze svého depozitáře

Datum: 3. 12. 2023

/FOTO, VIDEO/ Ke štěstí, je volně přeložený francouzský výraz pour féliciter. U nás známý jako novoročenka, péefka nebo pod zkratkou PF.

To blbé období, kdy každý miluje každého! Vítězem disneyovské ankety je Skrblík

Datum: 30. 11. 2023

Seriál, kterým Deník uctil 100. výročí založení studia Walta Disneyho, skončil. Provázela ho anketa o nejoblíbenější animovanou postavu. A kdo vyhrál? S drtivou převahou Strýček Skrblík. Zdá se, že k jeho nátuře mají Češi blízko.

Podívejte se: Ivo Jahelka pobavil vyprodaný benešovský Max Beer Bar

Datum: 25. 11. 2023

Zpívající právník Ivo Jahelka zavítal v uplynulých dnech do Benešova, aby zde v Max Beer Baru zahrál a zazpíval své zhudebněné soudničky. Ve vyprodaném baru zazněly jak letité hity, tak si i podle jeho vlastních slov, vyzkoušel na publiku úplné novinky.

Tipy ze streamů: Hra na oliheň jako soutěž, sci-fi Pán času i Poirot v Benátkách

Datum: 25. 11. 2023

Netflix pustil do světa soutěžní pořad Hra na oliheň: Výzva, který je inspirovaný úspěšným korejským seriálem. Na Disney+ můžete sledovat tři speciály legendární sci-fi Pán času nebo nejnovější případ Hercula Poirota ve filmu Přízraky v Benátkách.

KVÍZ: Pavel Bobek. Troufnete si na otázky o legendárním zpěvákovi?

Datum: 20. 11. 2023

Ačkoliv si už jako dítě tajně prozpěvoval ukryt pod víkem v betonovém bazénku na zahradě, nejprve vystudoval architekturu. Na České vysoké učení technické v Praze se Pavel Bobek dostal na rozdíl od svého spolužáka z gymnázia Jana Kaplického.

Podívejte se: Sobota nabídla strašidelnou prohlídku vlašimské paraZOO

Datum: 19. 11. 2023

Možnost poznat, jak se chovají zvířata před nadcházející nocí, mohli poznat návštěvníci paraZOO ve Vlašimi.

V Benešově zazněla Modlitba za Martu. V Max Beer Baru vystoupila kapela Plus

Datum: 18. 11. 2023

Sváteční večer 17. listopadu oživila v Benešově studentská kapela Plus, která zahrála v Max Beer Baru.

KVÍZ: Vřískot, To, Noční můra v Elm Street. Doplňte hlášky z kultovních hororů

Datum: 18. 11. 2023

Bojíte se rádi? Když řekneme jména jako Michael Myers nebo Norman Bates, srdce každého milovníka strašidelných filmů poskočí radostí. Na filmových plátnech se objevila celá řada hororů, které si vysloužily označení kultovní.

Něžná Popelka i feministická Sněhurka. Remaky disneyovek umí vyvolat pozdviženíNěžná Popelka i feministická Sněhurka. Remaky disneyovek umí vyvolat pozdvižení

Datum: 16. 11. 2023

Co lze recyklovat, recyklujme. Zvlášť když jde o dobrý obchod. To je heslo, kterým se léta řídí společnost Walt Disney Company. Překlápí své úspěšné animované pohádky do hraných verzí.

KVÍZ: Pohádka Tři oříšky pro Popelku slaví 50 let. Jak velký jste znalec?

Datum: 16. 11. 2023

Kdyby se Jiří Menzel neznelíbil režimu, mohly mít Tři oříšky pro Popelku jiného režiséra. Kdyby Jana Preissová neotěhotněla, nehrála by hlavní roli Libuše Šafránková.

Jak se rodil Disneyland? Fiasko bez alkoholu a brambůrků

Datum: 19. 10. 2023

Někdy kolem půlky 40. let minulého století propadl Walt Disney podezřelé zálibě.

Richard Genzer o zákulisí StarDance: Coby porotce už jsem i plakal

Datum: 17. 10. 2023

Pověstné televizní Partičce došla krev.

Hvězda z One Direction míří do Prahy. Louis Tomlinson rozezpívá O2 arenu

Datum: 17. 10. 2023

Anglický zpěvák a skladatel Louis Tomlinson zamíří v rámci svého světového turné s názvem Faith in the future do Prahy.

KVÍZ: Studio Disney slaví 100 let. Jak moc znáte populární dvojice z jeho filmů?

Datum: 16. 10. 2023

Před 100 lety založil Walt Disney spolu se svým bratrem Royem studio kreslených filmů Disney Brothers Cartoon Studio.

Mletí mouky nebo kování hřebíku. Benešovské trhy zpestřily Krišnodvorské dožínky

Datum: 15. 10. 2023

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Souběžně s Farmářskými trhy na Masarykově náměstí v Benešově se konaly v sobotu 14. října také Krišnodvorské dožínky.

Poklad české hudby Ladislav Štaidl: Chtěl s Gottem emigrovat, zasáhl Husák

Datum: 11. 10. 2023

Ladislav Štaidl byl šedou eminencí naší populární hudby.

KVÍZ: Znáte kultovní české filmy a seriály 90. let? Zkuste to na plný počet bodů

Datum: 11. 10. 2023

Období devadesátých let přineslo svobodu a s ní i spoustu zahraničního obsahu na televizních obrazovkách.

Tlapková patrola řádila v Benešově. Psí hrdinové tam vyprodali Karlov

Datum: 8. 10. 2023

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Rodiny s dětmi přivítala Tlapková patrola v Benešově.

Na Podzimním jablkobraní ve Vlašimi se hrálo divadlo a přišel i kouzelník

Datum: 8. 10. 2023

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Tradiční Podzimní jablkobraní ve Vlašimi zaplnilo v sobotu 7. října Spolkový dům sourozenců Roškotových.

Druhý keramický trh v kutnohorském Vlašském dvoře se povedl na jedničku

Datum: 7. 10. 2023

/VIDEO, FOTO/ V pořadí druhý Keramický trh uspořádala v sobotu 7. října ve Vlašském dvoře Průvodcovská služba Kutná Hora ve spolupráci s Šárkou Pajerovou.

Mohlo by Vás zajímat

Svoz odpadu